Mgr. Gabriela Bajerová Zezulová - Personální šerpa

Mgr. Gabriela Bajerová Zezulová

Fotografie autorky Jsem průvodkyní všech, kdo se zajímají o svůj osobní rozvoj nebo o růst své firmy a zároveň si uvědomují, že jejich firma stojí na lidech a ty je třeba vzdělávat, motivovat a dobře vést.

Přeloženo do běžných termínů jsem lektorka , konzultantka , poradkyně zdravého životního stylu , trenérka Českého systému kvality služeb a dobrovolnice v jedné osobě. Jako volnonožec se profesně zabývám vzděláváním a rozvojem dospělých. Absolvovala jsem pedagogickou fakultu UK .

V oblasti vzdělávání a rozvoje lidí a firem působím od roku 2006 – mám zkušenosti z trenérských a manažerských pozic z oblasti hotelnictví a gastronomie, maloobchodu a pojišťovnictví. Působila jsem ve státní správě. Vedla jsem i psala evropské projekty.

S většinou svých klientů spolupracuji dlouhodobě . To mi umožňuje lépe poznat jejich prostředí a procesy, vztah k zákazníkům, motivaci zaměstnanců, styl vedení. Díky tomu vidím příležitosti ke zlepšení služeb i efektivity procesů , nastavuji zrcadlo a přitom si udržuji externí pohled.

Nepřicházím s předem hotovým řešením přiohnutým tak, aby se dalo napasovat na potřeby každého klienta. Nabízím realistická řešení a na míru šité služby vycházející z toho, jak firma funguje. Základním stavebním kamenem vzájemné spolupráce je pro mne důvěra . Ráda spojuji dohromady zdánlivě nesouvisející věci. Baví mě neobvyklé kombinace témat a metod, prožitkové aktivity, multikulturní prostředí, storytelling a příběhy lidí.

„Nedůvěra zdvojnásobuje náklady na podnikání.“ (Stephen R. Covey)

Jako každý „správný Střelec“ jsem neustále v pohybu, zajímá mne mnoho věcí, svět vnímám jako místo plné příležitostí a výzev. Když zrovna neškolím, nekonzultuji, neběhám s některým z týmů po lese či nekontroluji kvalitu služeb někde v hotelu, vedu dobrovolnicky trénování paměti pro seniory v neziskové společnosti Remedium . Často mne můžete potkat i na nějakém kurzu nebo mne uvidíte sedět se zápisníkem u kávy a zamyšleně pozorovat davy lidí. To pak prosím nerušit, vymýšlím další školení či v duchu píši článek na blog.

Fandím rozvojovým, duchovním i manažerským tématům. Těší mě číst o Svobodě v práci , lidském mozku, fair-trade, JV Asii a čemkoliv, co přináší volnost a tvořivost do našeho života.

Při své práci čerpám z:

  • kurzů PŠL,
  • kurzů České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging,
  • kurzu Poradce zdravého životního stylu (BMSA),
  • kurzu Kvalifikovaný lektor vzdělávání dospělých v ČR a SR (AIVD ČR, FF UP),
  • prožitkového programu pro trenéry leadershipu: Leadership Development Program (veden zahraničními kouči – spol. Bridge/Trilogy, UK),
  • kurzů společnosti VEVA zaměřených na emoční inteligenci, leadership a enneagram,
  • odborného kurzu Certifikovaný Training&Development Manager (IIR a ČSRLZ),
  • rekvalifikačního kurzu Specialista pro personalistiku v NO (ICNO),
  • z článků a blogů kolegů volnonožců,
  • a samozřejmě z rodiny a přítomnosti svých blízkých.